Aktualności

• 10 czerwca odbył się szkolny konkurs ładnego czytania i pięknej recytacji, zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Konkurs przebiegał pod hasłem ,,Czytam sobie - czytam Tobie". Uczestnicy z klas I-VIII oraz III gimnazjum wybrani w eliminacjach klasowych pięknie czytali fragmenty dzieł literackich i recytowali wiersze ulubionych poetów. Po krótkim zapoznaniu się z nieznanym tekstem uczniowie prezentowali swój talent przed komisją konkursową, która wyłoniła laureatów, oceniając poprawność językową, dykcję, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny.

• W czwartek, 6 czerwca 2019r. klasa I i IIIa były na wycieczce w Lublinie. Najpierw udały się do Teatru Muzycznego. Zwiedziły go, według specjalnie przygotowanego programu zwiedzania. Dzieci miały możliwość zobaczenia wszystkiego od kulis. Widziały rekwizytornię, garderoby, orkiestron, miejsce inspicjenta oraz suflera. Mogły wejść na prawdziwą scenę i do sali, gdzie są montowane wszelkie efekty dźwiękowe i świetlne. Poznały pracę wielu ludzi, dzięki którym może powstać prawdziwy spektakl. Wizyta w teatrze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Pózniej dzieciaki udały się do kina Bajka. Obejrzały tam film pt. ,,Panda i Banda”. Był to ostatni film Młodzieżowej Akademii Filmowej dla klas młodszych. Na zakończenie odbyło się uroczyste pożegnanie. Nauczycielom i dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Ten dzień dla wszystkich był bardzo udany.

• 24 maja w Zespole Szkół w Piotrkowie odbył się Festyn Rodzinny. Wśród wielu atrakcji i występów dzieci i młodzieży, w miłej atmosferze nasza mała społeczność spędziła sobotnie popołudnie.

Swoją obecnością zaszczycili nas Dyrektor Zespołu Administracyjnego Szkół w Jabłonnie Pani Ewa Maj, Dyrektor Zespołu Szkół w Jabłonnie Pani Beata Szyszka, Radni Gminy Jabłonna, Strażacy i Policjanci. Bardzo serdecznie dziękujemy za uświetnienie naszej imprezy.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Marka Berezy z Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku za przeprowadzenie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy oraz do Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrkowie za organizację strażackich pokazów.

• Dnia 24.05.2019 roku w WDK w Lublinie odbył się powiatowy etap 38. Małego Konkursu Recytatorskiego. Szkołę w Piotrkowie reprezentowali, otrzymawszy wcześniej nominacje, uczniowie:

Wiktoria Wnuk - kl.IIa

Paweł Ossowski - kl.IVa

Julia Skwarzyńska - kl.IIIa

Konrad Stylinski - kl.IVb

Wyróżnienia za poprawną i piękną recytację zdobyli:

Wiktoria Wnuk

Paweł Ossowski.

Gratulujemy !

• Dnia 22-05-2019 o godz. 9.00 w Zespole Szkół w Piotrkowie rozpoczęły się zmagania ośmiorga gimnazjalistów o zaszczytny tytuł „Tygrysa Ortografii Gminy Jabłonna”. Laureatami zostali:

1 miejsce – Patrycja Pielecha – Zespół Szkół w Jabłonnie

2 miejsce – Anna Zaborek – Zespół Szkół w Piotrkowie

3 miejsce – Kinga Skoczylas – Zespół Szkół w Piotrkowie

Pozostali uczestnicy otrzymali tygrysie dyplomy i drobne upominki. Serdeczne podziękowania należą się Panu Wójtowi – Marcinowi Pastuszakowi – za przygotowanie dyktanda z „piegżami” i „gżegżółkami” oraz innymi pułapkami, również za ufundowanie cennych nagród i trzyletnią współpracę przy organizacji konkursu promującego poprawną polszczyznę.

Licencja na stronę EDUPAGE wygasła - skontatuj się z firmą LIBRUS (tel.: 32 350 85 85, e-mail:librus@librus.pl), aby uzyskać możliwość korzystania z nielimitowanej wersji.

Aktualności

Kontakt

• Zespół Szkół w Piotrkowie - Przedszkole Publiczne w Piotrkowie, Szkoła Podstawowa w Piotrkowie
    Piotrków Pierwszy 105, 23-114 Piotrków Pierwszy